C&S Leaders’ Lounge järjestetään kolmatta kertaa 30. syyskuuta. Tapahtuma kokoaa yhteen yritysjohtajia, omistajia, sijoittajia ja asiantuntijoita keskustelemaan Suomen tulevan kasvun kannalta keskeisistä ilmiöistä.
C&S Leaders’ Lounge 2026: Geotalouden murros – missä syntyy seuraava kasvu?
Tags
Tämän vuoden teemana on geotalouden murros – missä syntyy seuraava kasvu?
Maailmantalous on siirtynyt vaiheeseen, jossa geopoliittiset jännitteet, turvallisuus ja talous kietoutuvat tiiviisti yhteen. Muutos vaikuttaa suoraan siihen, missä arvo syntyy ja mihin pääoma kohdentuu.
Mitä tämä tarkoittaa yritysjohdolle ja omistajille? Missä ovat suomalaisten yritysten aidot kilpailuedut? Millaisilla valinnoilla kasvua voidaan vauhdittaa?
Näihin kysymyksiin pureutuu poikkeuksellisen vahva joukko elinkeinoelämän, pääomamarkkinoiden ja geopolitiikan johtavia asiantuntijoita ja vaikuttajia. Mukana keskustelemassa ovat Mikael Wigell, Jyrki Katainen, Risto Murto, Henrik Husman, Joakim Frimodig, Ville Poukka, Johanna Lamminen ja Joakim Paasikivi. Keskusteluja moderoi Christina Dahlblom.